Funda – Mehmet Kölükfakı

Numan Bey merhaba,
Şubat ayında eşimle size gelmiştik. Erkek infertilitesi yüzünden 2. çocuğumuz olmuyor demiştik. Martta aşılama denedik sizin muaynanenizde. Tutmadı. 1-2 daha deneriz sonra tüp bebeğe geçeriz demiştiniz. Tüp bebekte kadının alacağı hormon ilaçlarını duyduğumda bu tedavilere olan isteğimi kaybetmiştim. Hatta hatırlarsanız aşılamada bile iğne istemedim, sadece 1 kutu klomen kullandım. ilk aşılamadan sonra 1 ay ara vermiştik. O sırada eşim 1-2 üroloğa gitti. Hatta bir tane çok meşhur olanı tüple bile zor, ameliyat dedi. Emre Bakırcıoğlu ile de görüşüp, ona ameliyat olacaktı eşim ve ondan sonra da kendi haline bırakacaktık işleri. Derken o mucize gerçekleşti ve ben kendiliğimden hamile kaldım.

Tüp bebeğe karşıydım, prosedür olarak, mantığıma yatmıyordu, ama sizi ilk gördüğümüz gün çok sevdik eşimde bende. Bize sizi tavsiye ederek sizin gibi parayla pulla hiç alakası olmayan, bu işi ticarete asla dökmemiş, tek amacı başarı elde etmek ve hastalarını tedavi etmek olan artık bu zamanda nadir olarak bulunan bir hekimle tanışmamıza vesile olan dostlarımıza da sonsuz teşekkürler. İlginiz alakanız müthişti. Bu hastaların özellikle manevi yönden sıkıntılarını yüzündeki ifadeden çok iyi anladığınız belliydi her görüşmemizde. Gerçekten sizi tanımaktan sonsuz mutluyuz. Eğer varikosel ameliyatında sonra da olmasaydı, en son bir şans Şubat’ta tüp bebek deneriz sadece Numane Bey’de diyorduk.  Allahım gerek bırakmadı. Bakırköy’de oturuyoruz, yakın olsaydık gebelik takibine size gelmeyi çok isterdim ama uzaklıktan dolayı mümkün olamaz.

Bu zor süreçte, kimselere anlatamadığımız, kendi içimizde kıvrandığımız bu sancılı dönemde bizi aydınlattınız ve destek oldunuz.

Çok teşekkürler,

Funda – Mehmet Kölükfakı

Geri